PIERWSZY TANIEC – PORADNIK

1. Zdecydujcie w jakim stylu miałby być Wasz pierwszy taniec: elegancki walc, użytkowy discofox, gorąca salsa czy szalony rock’n’roll? A może chcecie zacząć klasycznie walcem a potem zaskoczyć gości szybszym kawałkiem? Decyzja należy do Was! Pamiętajcie, że aby taniec wyglądał naturalnie a Wy czuli się w nim dobrze, musi on odzwierciedlać Wasze temperamenty. Choreografię uzależniamy również od kroju sukni ślubnej.
2 .Wybierzcie utwór lub przygotujcie kilka propozycji nad którymi się zastanawiacie. Pomagamy w doborze muzyki na pierwszej lekcji.
3. Jeśli macie jakieś figury/podnoszenia/pozy podpatrzone, np. na filmikach z Internetu, które chcielibyście zawrzeć w swoim pierwszym tańcu, poinformujcie nas o tym! Układamy choreografię indywidualnie dla każdej z par, zawierając w niej elementy taneczne wg jej upodobań.
4. Drogie Panie: przynoście na lekcje buty na obcasach, jeśli zamierzacie ubrać na wesele szpilki. Nie muszą być to już Wasze buty ślubne, wystarczą takie o podobnej wysokości obcasa. W szpilkach inaczej rozkłada się nasz ciężar ciała- jest bardziej nad palcami, zatem warto przyzwyczaić się do tej zmiany, by na weselu nie mieć problemów z równowagą. Zalecamy też treningi w halkach lub długich spódnicach, by przyzwyczaić się do długiej sukni między nogami.
5. Zacznijcie naukę wystarczająco wcześnie. Lepiej mieć ułożoną choreografię 2-3 tygodnie przed ślubem niż uczyć się tańczyć w nerwach tydzień przed weselem przy natłoku innych spraw.
6. Ćwiczcie w domu lub na ogródku, jeśli tylko macie taką możliwość. Choreografię układamy etapami, tak abyście między zajęciami mieli czas trenować i nabrać płynności ruchów. Każdy fragment układu nagrywamy i przekazujemy do Waszego użytku. Pamiętajcie, że odpowiednia ilość powtórzeń tworzy tzw. „pamięć mięśniową”, dzięki której mimo emocji i stresu na weselu, Wasz taniec będzie wyglądał naturalnie a Wam sprawiał przyjemność.
7. Zalecamy tzw. próbę parkietu czyli przećwiczenie pierwszego tańca na Waszej sali weselnej. Dzięki temu dopasujecie wielkość kroków w zależności od rozmiarów parkietu oraz kierunki, tak by nie tańczyć tyłem do widowni. Na Wasze życzenie realizujemy ostatnią lekcję w miejscu Waszego przyjęcia weselnego.
8. Zalecamy mieć przygotowanego pendrive’a z muzyką do pierwszego tańca w razie problemów z łączem internetowym w domu weselnym. Warto również wcześniej ustalić z orkiestrą/DJ’em kiedy ma włączyć muzykę, zwłaszcza gdy Wasza choreografia jest ułożona od pierwszej do ostatniej sekundy.

Pierwszy taniec kończy oficjalną część ceremonii zaślubin i otwiera bal. Młoda Para zaprasza w ten sposób gości do wspólnej zabawy na parkiecie.
Pamiętajcie, że pierwszy taniec powinien być dla Was przyjemnością a nie dodatkowym powodem do stresu. Odpowiednie przygotowania pozwolą zminimalizować napięcie oraz w pełni cieszyć się wspólną chwilą na parkiecie w objęciach Współmałżonka. Pierwszy taniec symbolizuje też wspólną drogę – podobno jaki pierwszy taniec takie całe życie. My dokładamy wszelkich starań, by przejść je tanecznym krokiem.

M&K DANSIN
M&K DANSIN

Jesteśmy tancerzami najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S, prowadzącymi aktywnie swoją karierę sportową. Szkolimy się pod okiem najlepszych trenerów w Polsce

Czytaj więcej
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on tumblr
Share on pinterest